Co je to estetická medicína? Způsob, jak se se cítit lépe ve své kůži

Estetická medicína je odvětví, které se zabývá vzhledem. Nejedná se o ale o plastickou chirurgii, v rámci které zákroky probíhají v celkové anestezii a jsou většího rozsahu.

Estetická, korektivní a anti-agingová medicína řeší problémy související se stárnutím pleti, kožními nedokonalostmi, případně upravuje vzhled obličeje tak, aby bylo dosaženo harmonického vzhledu s ohledem na zdraví klienta. V klinice Face Expert jsou v současnosti nejpopulárnější různorodé biostimulace, přístrojové ošetření na bázi neinvazivního liftingu, ale také zákrok Lips by Dr.Macko.

 

Nic nového pod sluncem

První zmínky o estetické medicíně pocházejí už z období starověkého Egypta a Indie. Tyto civilizace prosluly svou komplexní péčí o tělo spojenou s vysokým ohledem na kulturu a krásu. Lékařské záznamy na papyrech starých přes 3 000 let dokládají, že se kladl velký důraz na kosmetickou péči.

 

Další zmínky o estetické medicíně pocházejí ze starověkého Říma, kde byla krása těla a velmi ceněna. Dochované záznamy ukazují, že různé zásahy pro zlepšení vzhledu podstupovali především muži, kteří utrpěli válečná zranění.

Skutečné pokroky v oblasti estetické medicíny však přišly až v 18. století, kdy začaly být prováděny ojedinělé chirurgické zákroky. Další posun pak přišel s vynálezem antiseptických postupů a celkové i místní anestezie. První dokumentovaný chirurgický zákrok (operace rozštěpu patra) se uskutečnil v roce 1827 a nová metoda éterové anestezie byla poprvé použita v roce 1846.

 

Proč se svěřit do rukou odborníků na estetickou medicínu?

Estetická medicína je šetrnou a účinnou cestou, jak se upravit svůj vzhled podle svých představ. To může významnou měrou přispět ke zvýšení sebevědomí a dobrého pocitu ze svého zevnějšku, což jsou nezanedbatelné faktory duševního zdraví a celkové životní pohody.

Pocity spokojenosti a štěstí jsou hlavním cílem procedur za použití kyseliny hyaluronové, botulotoxinu nebo plasmaliftingu. Pestrá škála zákroků dokáže klienty zbavit kruhů pod očima, podpořit plnost rtů nebo například nechirurgicky pomocí aplikace výplně do podkoží upravit tvar nosu, a opravit tak jeho asymetrie. Lepší pocit z vlastního vzhledu se pak promítá i do vyššího sebevědomí v dalších oblastech života.

SLAVNÍ A JEJICH PLASTIKY. VYLEPŠILI SE I GOSLING NEBO COOPER

„Krása je v detailech,“ říká odbornice na estetickou medicínu. V srdci Prahy pomáhá pacientům cítit se dobře ve své kůži